Calendar competiții naționale 2018

(ianuarie – iunie)

Competitia

 Tip

Data

Loc de desfasurare

Organizator

Crosul Anului Nou

pista

2 ianuarie

Bucuresti

Faget Winter Race trail 13 ianuarie Padurea Faget, Cluj Asociatia Runsilvania
Cupa de iarna RMA pista 13-14 ianuarie Bucuresti
Hai sa dam mana cu mana sosea 24 ianuarie Galati
Maratonul Unirii sosea 24 ianuarie Focsani Clubul Sportiv Eco Alpin Bucuresti
Winter Triathlon World Championships  triatlon 26-28 ianuarie Cheile Gradistei Federatia Romana de Triatlon
Faget Winter Tour trail 27 ianuarie Padurea Faget, Cluj Runners Club
Semimaraton Gerar sosea 27 ianuarie Politehnica, Bucuresti Ro Club Maraton
Campionatul Municipal de Sala (Indoor) pista 10-11 februarie Bucuresti
Maratonul Zapezii trail 17 februarie Rasnov Clubul Sportiv Eco Alpin Bucuresti
Parangul Night Challenge trail 17 februarie Petrosani A.S. Bike & Run Petrosani
Campionatul National de Sala pista 23-24 februarie Bucuresti Federatia Romana de Atletism
Crosul Indragostitilor de Alergare trail 24 februarie Bistrita
Crosul Primaverii sosea 24 februarie Tulcea DJST Tulcea
Team Up & Run! cursa cu obstacole 24 februarie Timisoara Clubul Sportiv Asociatia Alergotura
Vladeasa Winter Trail trail 24-25 februarie sat Rogojelu, comuna Sacuieu, Masivul Vladeasa
Crosul Divelor sosea 3 martie Cluj-Napoca Runners Club
Crosul Martisorului sosea 3 martie Bucuresti
Crosul Martisorului sosea 4 martie Tulcea
Semimaraton RUN for LIFE, editia I sosea 10 martie Bucuresti, Parcul IOR Ro Club Maraton,
Elite Running
Crosul pentru viata sosea 17 martie Bucuresti, Parcul IOR Pegas Triatlon Club
Primavera Trail Race trail 17 martie Suncuius, Bihor ACS Xterra Sport Bihor
The Beard Run 3  scari 17 martie Cluj-Napoca
Lunca Timisului Trophy trail 24 martie Mosnita Noua, Timis
Timisoara 21K sosea 25 martie Timisoara  SportGuru.ro
Maratonul Nisipului trail / plaja 25 martie Mamaia Sana Sport
Pegas Duatlon Buftea duatlon 25 martie Buftea Pegas Triatlon Club
Postavaru Night trail 31 martie Poiana Brasov
Semimaraton Brasov trail 31 martie Brasov
Bucharest 10K & Family Run sosea 1 aprilie Bucuresti Asociatia Bucharest Running Club
Campionatul National de Cros sosea 7 aprilie Pitesti Federatia Romana de Atletism
Crosul Primaverii sosea 7 aprilie Sovata
Maratonul Siretului (celor doua lacuri) POSIBIL sosea 9 aprilie Adjud Clubul Sportiv Eco Alpin
Crosul “Campionii Sanatatii” (pt. parinti si copii) sosea 14 aprilie Bucuresti Ro Club Maraton,
Elite Running
Maratonul Argonautilor trail 14 aprilie Cheia, Constanta Asociatia Sportiva ACTIV PONTICA
Baneasa Spring Trail Run trail 15 aprilie Baneasa Asociatia Traiesc Sanatos
I…ASI in Trail trail 15 aprilie Bucium, Iasi
Maratonul International Cluj-Napoca sosea 15 aprilie Cluj-Napoca Runners Club
Brasov Marathon trail 21 aprilie Brasov Clubul Pentru Protectia Naturii si Turism
Crosul Ziua Feroviarului sosea 21 aprilie Bucuresti
The Color Run Bucuresti Day fun run 21 aprilie Bucuresti
Bucharest International 10K sosea 22 aprilie Bucuresti Constantina Dita & Friends
Semimaraton Iasi sosea 22 aprilie Iasi Rotary Club Iasi Copou
Timotion sosea 22 aprilie Parcul Rozelor, Timisoara Alergotura
Aiud Maraton trail 28 aprilie Aiud
Crosul Gall Layos sosea 28 aprilie Sf. Gheorghe
Piatra Mare Trail Running trail 28 aprilie Dambu Morii, Brasov
Triatlon Invictus Pitesti triatlon 29 aprilie Pitesti Invictus Romania
ASE Student Run sosea 5 mai Bucuresti
Campionatul National de Alergare si Mars pe Sosea sosea 5 mai Pitesti Federatia Romana de Atletism
Crosul Primaverii sosea 5 mai Fulga
EcoMarathon trail 5 mai Moieciu de Sus
The Color Run Timisoara Day fun run 5 mai Timisoara
Crosul Companiilor B2Run Iasi sosea 6 mai Iasi Asociatia Club Sportiv Runners Club
Mures Half Marathon sosea 6 mai Targu Mures
Crosul de Noapte sosea 11 mai Cluj-Napoca Runners Club
The Color Run Cluj-Napoca Day fun run 12 mai Cluj-Napoca
Thermal Trail Race trail 12 mai Baile 1 Mai
Semimaratonul International Bucuresti sosea 12-13 mai Bucuresti Asociatia Bucharest Running Club
Crosul Firmelor Timisoara sosea 13 mai Timisoara
Cros pentru scoli sosea 19 mai Iasi Fundatia Comunitara Iasi
Crosul Makedonilor sosea 19 mai Bucuresti
Faget Trail Running trail 19 mai Padurea Faget, Cluj Clujul Pedaleaza
La Petrovaselo in vie trail 19 mai Petrovaselo, Timis Alergotura
Transylvania 100K trail 19 mai Bran
Maratonul International Brasov sosea 20 mai Brasov Asociatia Sapte Scari
Cross Duathlon Mogosoaia duatlon 26 mai Mogosoaia
Crosul Fair-Play Locomotiva sosea 26 mai Bucuresti
Maratonul Apuseni trail 26 mai Baisoara, Cluj Clubul Alpin Roman Universitar Cluj
Maratonul International Sibiu sosea 26 mai Sibiu Fundatia Comunitara Sibiu
Semimaratonul Galati sosea 27 mai Galati
Ultrabug trail 1-3 iunie Fundu Moldovei, Bucovina Asociatia Ultrabug
Semimaratonul Tusnad trail 2 iunie Baile Tusnad – Lacul Sf-Ana
Transylvanian Bear Race (ultramaraton) trail 2 iunie Viscri, Brasov
Triatlon Fara Asfalt la Mare triatlon 2 iunie 2 Mai, Constanta
Triatlon X-Man Romania triatlon 2 iunie Oradea Clubul Sportiv Xterra Sport Bihor
Maratonul Virslilor sosea 3 iunie Deva
Maratonul Blessing Hearts trail 9 iunie comuna Tomesti, jud. Iasi Asociatia Blessing Hearts
Macin Mountain Fun – Macin Cross trail 9 iunie Satul Greci, Tulcea Asociatia Bike Works
The Color Run Oradea Day fun run 9 iunie Oradea
Brasov Heroes cursa cu obstacole 10 iunie Lacul Noua, Brasov
Crosul Firmelor Bucuresti sosea 10 iunie Bucuresti
Pegas Triatlon Buftea triatlon 10 iunie Buftea Pegas Triatlon Club
Campionatul Municipal de Pista pista 15-16 iunie
Maratonul DHL – Stafeta Carpatilor sosea 16 iunie Poiana Brasov DHL Romania
No Stress Triathlon Callatis triatlon 16 iunie Mangalia Clubul Sportiv No Stress
Retezat SkyRace trail 16 iunie Cheile Butii Sport la Orice Varsta
The Color Run Iasi Day fun run 23 iunie Iasi
Zarnesti Challenge cursa cu obstacole 23 iunie Zarnesti, Brasov Club Sportiv Jitsu Zarnesti
Maratonul Rosia Montana sosea 23-24 iunie Rosia Montana, Alba Asociatia Pachamama Romania
Muntele Mic Vertical Race (MMicVR) trail 23-24 iunie Turnu Rueni, Caras-Severin
Crosul Firmelor Craiova sosea 24 iunie Craiova
Bate Toaca trail 30 iunie Durau, jud. Neamt Asociatia “SPORT. NATURA” Piatra Neamt
Carpath Rogaining Trophy rogaining (ultramaraton si orientare) 30 iunie-1 iulie Medias, Sibiu Clubul Sportiv Transylvania Rogaining
Duatlon Tara Barsei duatlon 30 iunie-1 iulie Rasnov Floare de Colt Brasov
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search